İstanbul Müze Giriş Ücretleri ve Ziyaret Saatleri

blank

İstanbul Müze Giriş Ücretleri

İstanbul Müze Giriş Ücretleri ve Ziyaret Saatleri

İstanbul Müzeleri ziyaret saatleri yaz ve kış sezonuna göre düzenlenmekte ve giriş ücretleri de her yıl değişmektedir. İstanbul’un en popüler müzelerinin, güncel ziyaret bilgilerini bu yazıda bulabilirsiniz

Giriş ücretlerinin yanısıra, kısaca tarih bilgileri de içeren bu yazı, sizin için pratik bir müze giriş rehberi işlevi görecektir. Keyif almanız dileğiyle listemize başlayalım.

Ayasofya Hakkında Kısa Bilgi

Ayasofya 537 yılında Bizans İmparatoru Justinianus (Jüstinyen) tarafından inşa edilmiştir. 1453 yılındaki İstanbul’un fethine kadar 900 yıl boyunca kilise, fetihten sonra 500 yıl boyunca cami ve yaklaşık 85 yıl da müze olarak hizmet vermiştir. 2020 yılının Temmuz ayında verilen kararla, Ayasofya tekrar camiye çevrilmiştir.

Ayasofya, Orta Çağ boyunca dünyanın en büyük dini yapısı olarak kalmıştır. Günümüzde halen dünyanın en büyük kubbeli yapılarından biridir.

Ayasofya Müzesi giriş ücreti ve ziyaret saatleri

Ayasofya Camii


İstanbul Ayasofya Giriş Ücreti 2020

Ayasofya, camiye çevrilmeden önce giriş ücreti 100 Türk Lirası idi. Resmi makamlardan son yapılan açıklamaya göre artık Ayasofya’ya giriş ücretsiz olacak. Aynı şekilde Ayasofya’nın yan bahçesindeki Padişah Türbeleri de ücretsiz olarak ziyaret edilebiliyor.

Daha önce bu satırlarda Ayasofya’ya gidecek olanlara müzekart almalarını önermiştim. Aslında bu önerim halen geçerlidir. Ayasoyfa’ya girişte müzekart gerekmese de, Topkapı Sarayı, Türk İslam Eserleri Müzesi ve Arkeoloji Müzesi gibi civardaki diğer müzelerde kullanılabilir.

Yabancılar 325 TL‘ye satılan Istanbul Museum Pass avantajından yararlanabileceği gibi, Türkler de 60 TL karşılığı Müzekart alarak Sultanahmet gezisini daha avantajlı hale getirebilirler. Yalnız şuna dikkat etmekte fayda var: Yerebatan Sarnıcı’nda ve Topkapı Sarayı’nın Harem Dairesi’nde müzekart geçmez.


Ayasofya Camii Ziyaret (Açılış-Kapanış) Saatleri 2020

Ayasofya Camii, sabah 09:00 ile akşam 17:00 saatleri arasında ziyarete açıktır. İbadet saatleri haricinde ziyaret edilebilir. Komşusu olan Sultanahmet Camii gibi, namaz vaktinden bir saat önce kapanır ve ezan okunduktan yarım saat sonra tekrar ziyarete açılır. Örnek vermek gerekirse, saat 13:00’te öğlen namazı kılınacaksa, saat 12:00 ile 13:30 arasında ziyarete kapalı olacaktır.


Topkapı Sarayı Hakkında Kısa Bilgi

Topkapı Sarayı, İstanbul’un 1453‘teki fethini takiben, Fatih Sultan Mehmet‘in emri ile inşa edilmiştir. İlk zamanlar Beyazıt’ta şimdi İstanbul Üniversitesi’ne ev sahipliği yapan Eski Saray‘ı kullanan Padişah, 1478 yılında inşası tamamlanınca Topkapı Sarayı‘na geçmiştir.

Topkapı Sarayı, genişçe 4 avludan oluşan ve doğayla iç içe bir saraydır. Gezmesi ferahlık verir ve mükemmel bir Boğaz Manzarası sunar. Ayrıca Hazine Dairesi‘ndeki Kaşıkçı Elması ve Topkapı Hançeri göz kamaştırır.

Buna ek olarak Kutsal Emanetler Dairesi‘ndeki eşyaların ise manevi değeri büyüktür. Yalnızca Türkiye’den değil, tüm İslam coğrafyasından ziyaretçi çeker.

Topkapı Sarayı Müzesi

Topkapı Sarayı giriş ücreti ve ziyaret saatleri

Topkapı Sarayı


Topkapı Sarayı Müzesi Giriş Ücreti 2020

Topkapı Sarayı giriş ücreti 100 Türk Lirası‘dır. 18 yaşında altındaki öğrenciler ve 65 yaşın üzerindeki vatandaşlar için giriş ücretsizdir. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı bir müze olduğu için müze kart geçerlidir.

Topkapı Sarayı için alacağınız bir bilet, 4 avludan oluşan saray için geçerlidir. Ancak Harem Dairesi, Aya İrini ve İstanbul Arkeoloji Müzeleri gibi Topkapı Sarayı sınırları içerisinde bulunan diğer müzeler için ekstra bilet fiyatı ödemek gereklidir.


Topkapı Sarayı Harem Dairesi Giriş Ücreti 2020

Topkapı Sarayı Harem Dairesi giriş ücreti 70 Türk Lirası‘dır. Harem ziyaretinde müzekart geçerli değildir. Ziyaretçiler ekstra bilet alarak girmek durumundadır. Muhteşem Yüzyıl dizisinin yarattığı etki sonrasında çok sayıda ziyaretçi kabul etmeye başlayan Harem Dairesinde, birçok bölüm restorasyon sebebiyle kapalıdır.

Topkapı Sarayı Ziyaret (Açılış-Kapanış) Saatleri 2020

Topkapı Sarayı Müzesi, yaz sezonu olan 1 Nisan ile 1 Ekim arasında sabah 09:00 ile akşam 19:00 saatleri arasında ziyarete açıktır. Kış sezonu olan 1 Ekim ile 1 Nisan arasında ise 17:00’da kapanmaktadır.

Not: Covid-19 önlemleri çerçevesinde müzelerin saatleri değişebilir. Bu sebeple TBMM Milli Saraylar sitesinden son durumu kontrol ediniz.

Topkapı Sarayı Hangi Gün Ziyarete Kapalı?

Topkapı Sarayı yaz ve kış sezonunda Salı Günleri ziyarete kapalıdır.

Topkapı Sarayı Girişinde Müze Kart Geçerli Mi?

Topkapı Sarayı’nda Müzekart Geçerlidir. Ancak Harem’e Müzekart ile Girilmez!


Yerebatan Sarnıcı Hakkında Kısa Bilgi

Yerebatan Sarnıcı, İstanbul’un Roma ve Bizans dönemlerinden kalan bir kültürün yansımasıdır. O zamanlar ismi Konstantinopolis olan İstanbul, defalarca düşmanlar tarafından kuşatıldığı ve kente gelen su kemerleri tahrip edildiği için, sarnıçlarda su depolama yoluna gidilmiştir.

Aylar süren kuşatmalarda, köstebek yuvası gibi oyulmuş olan şehrin yüzlerce sarnıcından su ihtiyacı giderilmiştir. Yerebatan Sarnıcı, Bizans Sarayı‘na su sağlamıştır ve bu sarnıçların en büyüğüdür. Ayasofya’yı yaptıran Justinian (Jüstinyen) tarafından M.S. 540‘lı yıllarda inşa ettirilmiştir.

İstanbul Müze Giriş Ücretleri 2020

İstanbul Müzeleri giriş ücretleri

Yerebatan Sarnıcı


Yerebatan Sarnıcı Giriş Ücreti 2020

Yerebatan Sarnıcı giriş ücreti Türk vatandaşları için 15 Türk Lirası‘dır. Öğrenciler için bilet fiyatı 5 TL’dir. Yabancı ziyaretçiler için ise 30 Türk Lirası tahsil edilir. Yerebatan girişinde Müze Kart geçerli değildir.


Yerebatan Sarayı Ziyaret (Açılış-Kapanış) Saatleri 2020

Yerebatan Sarnıcı, yaz sezonu olan 1 Nisan ile 1 Ekim arasında sabah 09:00 ile akşam 18:30 saatleri arasında ziyarete açıktır. Kış sezonu olarak kabul edilen 1 Ekim ile 1 Nisan arasında ise 17:30‘da kapanmaktadır.

Yerebatan Sarnıcı Hangi Gün Ziyarete Kapalıdır?

Yerebatan Sarnıcı haftanın her günü ziyarete açıktır. Başka bir deyişle hafta sonu Cumartesi ve Pazar günleri de ziyaret edilebilir. Ancak dini bayramların ilk günlerinde istisnai olarak saat 13:00’te açılmaktadır.

Yerebatan Sarnıcında Müzekart Geçerli Mi?

Hayır, Yerebatan Sarnıcı’na Müzekart ile Girilmez! Çünkü İBB’ye bağlıdır.


Dolmabahçe Sarayı Hakkında Kısa Bilgi

Dolmabahçe Sarayı, Sultan Abdülmecid‘in talimatı ile Balyan ailesi mimarları tarafından inşa edilmiştir. Boğazın en güzel noktalarından birinde, muhteşem bir manzara ile taçlandırılmış olan saray, 1856 yılında faaliyete geçmiştir.

Geleneksel saray olan Topkapı Sarayı‘nda 25 Padişah yaşamını sürdürmüş, son 6 padişah döneminde ise Dolmabahçe Sarayı, ana saray olarak kullanılmıştır. Avrupai bir üslupla inşa edilen saray, Neo-Klasik, Barok ve Osmanlı mimarisi izlerini taşımakta ve bu mimari üslupları zarif bir işçilikle bir potada eritmektedir.

Dolmabahçe Sarayı Müzesi

Dolmabahçe Sarayı giriş ücreti ve ziyaret saatleri

Dolmabahçe Sarayı


Dolmabahçe Sarayı Müzesi Giriş Ücreti 2020

Dolmabahçe Sarayı Müzesi giriş ücreti 90 Türk Lirası‘dır. Ancak Harem bölümünü de gezmek isterseniz (Camlı Köşk ve Saat Müzesi ile beraber) 60 TL ekstra bilet fiyatı ödenmesi gerekir. Ayrıca Saray Koleksiyonları Müzesi isimli bölümün ücreti 30 TL’dir.  Türk vatandaşlarına bu ücretler üzerinden %50 indirim uygulanır.

Dolmabahçe Sarayı, Yıldız Sarayı ve Beylerbeyi Sarayı TBMM Milli Saraylar tarafından işletiliyor. Bu sebeple yönetmeliği, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın işlettiği Topkapı Sarayı’ndan farklıdır. Müzekart geçerli değildir. Ancak belirtilen ücretler üzerinden yarı yarıya indirim uygulanır.


Dolmabahçe Sarayı Ziyaret (Açılış-Kapanış) Saatleri 2020

Dolmabahçe Sarayı Selamlık ve Harem Dairesi 09:00 ile 16:00 saatleri arasında ziyaret edilebilir. Diğer saray, köşk ve kasırlar 09:00 ile 17:00 saatleri arasında açıktır. Önce sarayı gezip, sonra diğer bölümlere geçmeniz önerilir.

Not: Covid-19 önlemleri çerçevesinde müzelerin saatleri değişebilir. Bu sebeple TBMM Milli Saraylar sitesinden son durumu kontrol ediniz.

Dolmabahçe Sarayı Hangi Günler Kapalı?

Dolmabahçe Sarayı, Pazartesi günleri ziyarete kapalıdır.

Dolmabahçe Sarayında Müzekart Geçerli Mi?

Hayır Müzekart Geçerli Değildir! Çünkü TBMM Milli Saraylar’a bağlıdır.


Galata Kulesi Hakkında Kısa Bilgi

Galata Kulesi, Bizans döneminde Ceneviz ticaret kolonisi tarafından inşa edilmiştir. Bizans döneminde Tarihi Yarımada’da Bizanslılar, Haliç’in karşı kıyısındaki Karaköy-Galata bölgesinde ise Cenevizliler ve Venedikliler yaşıyordu.

Geleneksel ticaret yolları olan İpek Yolu ve Baharat Yolu‘ndan gelen kıymetli mallar, Konstantinopolis (İstanbul’un eski adı) üzerinden Avrupa’ya ihraç ediliyordu. Bu ticareti mümkün kılan, Ceneviz ve Venedik ticaret kolonilerinin denizcilikteki başarısıydı.

Osmanlılar şehre geldiklerinde bu sistemi değiştirmediler. Fatih Sultan Mehmet geçmişteki imtiyazları aynı şekilde İtalyan ticaret kolonilerine verdi. Ancak askeri bir bina olan Galata Kulesi, Osmanlılar tarafından teslim alındı. Kule Osmanlı döneminde çeşitli amaçlarla kullanıldı. Bir dönem tulumbacıların Tarihi Yarımada‘daki yangınları gözetlediği gözcü kulesiydi.

İstanbul Müze Giriş Ücretleri ve Ziyaret Saatleri

Galata Kulesi giriş ücreti ve ziyaret saatleri

Galata Kulesi

Galata Kulesi Giriş Ücreti 2020

Galata Kulesi giriş ücreti yetişkinler için 15 Türk Lirası‘dır. Öğrenciler için bilet fiyatında %50 indirim uygulanır. Galata Kulesi’ne girişte müze kart geçerli değildir.

Galata Kulesi Ziyaret (Açılış-Kapanış) Saatleri 2020

Galata Kulesi sabah 09:00 ile akşam 19:00 saatleri arasında ziyarete açıktır. Müze haftanın her günü ziyaret edilebilir. Cumartesi ve Pazar günleri de ziyaretçilere açıktır.

Galata Kulesi Girişinde Müze Kart Geçerli Mi?

Hayır, Galata Kulesi’ne Girişte Müzekart Geçmez!


Kariye Müzesi Hakkında Kısa Bilgi

Kariye Müzesi, ilk kurulduğu dönemde İstanbul şehir surlarının dışındaydı. Papazların, keşişlerin ve dindarların hayattan soyutlanma ve kendini din işlerine verme üzerine yaşadıkları bir manastırdı. Manastır kompleksinden geriye, günümüzde sadece kilise bölümü kalmıştır.

Kariye Müzesi‘nin en büyük özelliği, eşine Ayasofya‘da bile rastlanmayacak kadar zengin bir Bizans Mozaik koleksiyonuna ev sahipliği yapmasıdır. Bu koleksiyon, sadece İstanbul veya Türkiye’nin değil; dünyanın en iyi korunmuş Orta Çağ Bizans Mozaik serisidir. Belki yalnızca Ravenna‘daki San Vitale Bazilikası ile kıyas kabul edebilir.

Kariye Müzesi

İstanbul Müze Giriş Ücretleri

Kariye Müzesi


Kariye Müzesi Giriş Ücreti 2020

Kariye Müzesi giriş ücreti 65 Türk Lirası‘dır. 18 yaşın altındaki öğrenciler için bilet ücretsizdir. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı bir müze olduğu için girişte müzekart geçerlidir.


Kariye Müzesi Ziyaret (Açılış-Kapanış) Saatleri 2020

Kariye Müzesi, yaz sezonu olan 1 Nisan ile 31 Ekim arasında sabah 09:00 ile akşam 19:00 saatleri arasında ziyarete açıktır. Kış sezonu olarak kabul edilen 1 Kasım ile 1 Nisan arasında ise 17:00‘de kapanmaktadır.

İstanbul’daki müzelerin giriş saatlerinde etkinliklere ve tadilatlara bağlı olarak değişiklik olabilir. Müzeye gitmeden önce Kariye Müzesi’nin resmi internet sitesini ziyaret edip, son durumu gözden geçirmenizi öneririm.

Kariye Müzesi Hangi Gün Ziyarete Kapalı?

Kariye Müzesi, yaz ve kış sezonu fark etmeksizin her gün ziyarete açıktır.

Kariye Müzesinde Müzekart Geçerli Mi?

Evet, Kariye Müzesi girişinde müze kart geçer.


Türk İslam Eserleri Müzesi Hakkında Kısa Bilgi

Türk ve İslam Eserleri Müzesi, Kanuni Sultan Süleyman‘ın sadrazamı Pargalı İbrahim Paşa‘nın şerefine inşa edilmiştir. İbrahim Paşa, Padişah’ın kardeşi Hatice Sultan ile burada yaşamıştır. Sonradan başka devlet görevlilerinin de ikamet ettiği saray, günümüzde müze haline gelmiştir.

Müze içerisinde Halifelikler döneminden, Selçuklu ve Osmanlı dönemlerinden paha biçilemez Türk ve İslam eserleri bulunur. El yazması Kuran-ı Kerim’ler, yüzlerce yıllık halılar görülebilir. Cam, taş ve metal kıymetli objeler de bulunmaktadır.

İstanbul Müze Giriş Ücretleri 2020

İstanbul Müzeleri Türk Ve İslam Eserleri İbrahim Paşa Sarayı

Türk ve İslam Eserleri Müzesi

Türk Ve İslam Eserleri Müzesi Giriş Ücreti 2020

Türk İslam Eserleri Müzesi giriş ücreti 50 Türk Lirası‘dır. 18 yaşın altındaki öğrenciler için giriş ücretsizdir. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı bir müze olduğu için girişte müze kart geçerlidir.

Türk İslam Eserleri Müzesi Ziyaret (Açılış-Kapanış) Saatleri 2020

Türk İslam Eserleri Müzesi, yaz sezonu olan 1 Nisan ile 1 Ekim arasında sabah 09:00 ile akşam 19:00 saatleri arasında ziyarete açıktır. Kış sezonu olarak kabul edilen 1 Ekim ile 1 Nisan arasında ise 18:00‘da kapanmaktadır.

Türk İslam Eserleri Müzesi Hangi Gün Kapalı?

Türk ve İslam Eserleri Müzesi Pazartesi günleri ziyarete kapalıdır.

Türk Ve İslam Eserleri Müzesinde Müzekart Geçerli Mi?

Evet, Türk ve İslam Eserleri Müzesi girişinde Müzekart Geçerlidir.


İstanbul Arkeoloji Müzeleri Hakkında Bilgi

İstanbul Arkeoloji Müzesi, koleksiyon zenginliği bakımından dünyanın en büyük 5 arkeoloji müzesinden biridir. Dünyanın ilk yazılı anlaşması olan Kadeş Antlaşması Tableti, İskender Lahti gibi görkemli eserlerin yanısıra; paha biçilemez bir Yunan-Roma mirasını barındırır.

Arkeoloji Müzesi bünyesinde ayrıca Topkapı Sarayı kompleksinin en eski yapılarından olan, Fatih Sultan Mehmet dönemi yapısı Çinili Köşk de vardır.

İstanbul Arkeoloji Müzesi

istanbul müze ziyaret saatleri

İstanbul Arkeoloji Müzesi


İstanbul Arkeoloji Müzesi Giriş Ücreti 2020

İstanbul Arkeoloji Müzeleri için giriş ücreti 50 Türk Lirası’dır. 18 yaşın altındaki öğrenciler için giriş ücretsizdir. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı bir müze olduğu için girişte müze kart geçerlidir.


İstanbul Arkeoloji Müzesi Ziyaret (Açılış-Kapanış) Saatleri 2020

İstanbul Arkeoloji Müzeleri, yaz sezonu olan 1 Nisan ile 1 Ekim arasında sabah 09:00 ile akşam 20:00 saatleri arasında ziyarete açıktır. Kış sezonu olarak kabul edilen 1 Ekim ile 1 Nisan arasında ise 18:00‘da kapanmaktadır.

İstanbul Arkeoloji Müzesi Hangi Gün Kapalı?

İstanbul Arkeoloji Müzesi Pazartesi günleri ziyarete kapalıdır.

İstanbul Arkeoloji Müzesinde Müzekart Geçerli Mi?

Evet, İstanbul Arkeoloji Müzesi girişinde Müzekart Geçerlidir.


İstanbul Modern Sanat Müzesi Hakkında Bilgi

İstanbul Modern Müzesi, Beyoğlu Semti sınırları içerisinde, Fındıklı tramvay durağı yakınında konumlanır. Yurt dışında örnekleri çok olduğu halde, Türkiye‘de hak ettiği değeri bulamamış olan modern sanatlar ile ilgili en iddialı müzedir.

İstanbul Modern’in içinde süreli sergiler ve güncel gösterimler olduğu gibi, Eczacıbaşı Sanat Koleksiyonu‘ndan oluşan kalıcı sergi de vardır. İstanbul Modern’de sanat eserlerini görmenin yanısıra, yeme-içme için de tercih edilecek Boğaz manzaralı nefis bir restoran bulunur.

İstanbul Modern Sanat Müzesi Giriş Ücreti 2020

Yetişkinler için müze giriş ücreti 37 TL, öğrenciler, öğretmenler, emekliler ve 65 yaş üstü vatandaşlar için indirimli bilet fiyatı 21 TL’dir. 10 kişi ve üzeri gruplar için de bir indirim yapılır. Grup ücreti kişi başı 30 TL olur.

İstanbul Modern Sanat Müzesi Ziyaret Saatleri 2020

İstanbul Modern Müzesi, sabah 10:00 ile akşam 18:00 saatleri arasında ziyaret edilebilir. Perşembe günü ücretsiz halk günüdür ve akşam 20:00’a kadar açıktır.

İstanbul Modern Sanat Müzesi Hangi Gün Kapalı?

İstanbul Modern Müzesi Pazartesi günleri ziyarete kapalıdır.

İstanbul Modern Sanat Müzesinde Müze Kart Geçerli Mi?

Evet, İstanbul Modern Sanat Müzesini Müzekart+ ile yılda bir kez ücretsiz ziyaret edebilirsiniz.

İstanbul Müze Giriş Ücretleri 2020

istanbul müze giriş ücretleri

İstanbul Modern Sanat Müzesi


Rahmi Koç Müzesi Hakkında Bilgi

Rahmi Koç Müzesi, İstanbul’un Haliç kıyılarında; Hasköy semtinde konumlanır. Son yıllarda popülerliği artan Haliç çevresinde Fener, Balat gibi semtler ve Miniatürk gibi müzeler vardır. Rahmi Koç Müzesi ziyaretinizi bu bölgeler ile birleştirebilirsiniz.

Rahmi Koç Müzesi, Haliç kıyısındaki 19. Yüzyıl‘a (Geç Osmanlı Dönemi) tarihlenen Tersane ve Lengerhane (Çapa Fabrikası) binalarının yeniden restore edilmesinden meydana geldi. Türkiye’nin ilk endüstri müzesi olarak kabul edilir.

Koç Müzesi’nde eski radyolar, tren modelleri, buharlı lokomotif, tünel vagonu, nortaljik tramvay, denizaltı ve nostaljik vapur gibi eserler bulunur. Ayrıca ünlü markaların tedavülden kalkmış araçları da otomobil sergisi bölümünde görülebilir.

Rahmi Koç Müzesi Giriş Ücreti 2020

Yetişkinler için müze giriş ücreti 21 TL, öğrenciler için ise 9 TL‘dir. Denizaltı Ziyareti ve Tekne Turları yetişkinler için 10 TL, öğrenciler için ise 7 TL‘dir.

Rahmi Koç Müzesi Ziyaret Saatleri 2020

Rahmi Koç Müzesi yaz sezonu olan 1 Nisan ile 1 Ekim arasında sabah 09:00 ile akşam 19:00 saatleri arasında ziyarete açıktır. Kış sezonu olarak kabul edilen 1 Ekim ile 31 Mart arasında ise 17:00‘da kapanmaktadır.

Rahmi Koç Müzesi Hangi Gün Kapalı?

Rahmi Koç Müzesi Pazartesi günleri ziyarete kapalıdır.

Rahmi Koç Müzesinde Müzekart Geçerli Mi?

Müzekart+ sahiplerine toplam ücret üzerinden %20 indirim uygulanır.

İstanbul Müze Giriş Ücretleri 2020

İstanbul Müzeleri Rahmi M. Koç Müzesi Haliç Hasköy Ziyaret

Rahmi Koç Müzesi


Beyoğlu Pera Müzesi Hakkında Bilgiler

Pera Müzesi, İstanbul’un Beyoğlu semtinde; İstiklal Caddesi‘nin paralel sokağında bulunur.. Suna ve İnan Kıraç Vakfı tarafından kültür-sanat hizmeti sunmak için açılmıştır. Pera Müzesi, 19. Yüzyıl’dan kalma Bristol Oteli’nin dış cephesi korunarak yeniden inşa edilmesiyle 2005’te hizmete girdi.

Osmanlı’nın geç döneminde Grand Rue Pera olarak bilinen İstiklal‘de yabancı sefirler ve levantlar (Ticari, bürokratik v.b. sebeplerle Doğu’da bulunan Avrupalılar) yaşardı. Tarihi Bristol Oteli ilk olarak 1893 yılında, Pera Palas gibi otellerin olduğu Meşrutiyet Caddesi üzerine inşa edilmişti.

Pera Müzesi’nde süreli sergilerde fotoğraf ve resim sanatları ile ilgili sanat eserleri sergilenir. Bunun yanında müzenin kalıcı sanat koleksiyonu da vardır. Osman Hamdi Bey‘in meşhur Kaplumbağa Terbiyecisi tablosu burada sergilenir.

Pera Müzesi Giriş Ücreti 2020

Yetişkinler için müze giriş ücreti 25 TL‘dir. İndirimli bilet alma hakkı olan 12 yaş üzeri öğrenciler, öğretim üyeleri, 60 yaş ve üstü vatandaşlar 10 TL bilet fiyatı öderler. 10 kişi ve üzeri gruplar için kişi başı 15 TL tahsil edilir.

Pera Müzesi Ziyaret Saatleri 2020

Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cumartesi günleri, sabah 10:00 ile akşam 19:00 arası ziyarete açıktır. Pazar günü ise açılış saati sabah 12:00, kapanış saati ise akşam 18:00’dir. Cuma günleri halk günüdür ve müze saat 18:00 ve 22:00 saatleri arasında ücretsiz ziyaret edilebilir.

Pera Müzesi Hangi Gün Kapalı?

Beyoğlu Pera Müzesi Pazartesi günleri ziyarete kapalıdır.

Pera Müzesinde Müzekart Geçerli Mi?

Müzekart+ sahibi olanlar yılda bir defa Pera Müzesi’ni ücretsiz ziyaret edebilir.

İstanbul Müze Giriş Ücretleri

istanbul Pera Müzesi Giriş Ücretleri

Beyoğlu Pera Müzesi

İstanbul Müze Giriş Ücretleri ve Saatleri by Serhat Engül

0 Comments

Leave a Comment